پیشنهاد جالب سونی به هکرها

author image توسط مهدی حق دادیان | ۰ نظر | ۷ تیر ۱۳۹۹

پیشنهاد سونی به هکرها

پیشنهاد جالب سونی به هکرها! در حالی که ‌سونی پروژه Bug Bounty خود را مدتی بود مخفیانه مدیریت و‌ اجرا می‌کرد اما در حال حاضر جزئیات این پروژه‌ی سری و مرموز‌ افشا شده است. در این پروژه اگر هکرها بتوانند نقص امنیتی و یا‌ مشکل در Play Station Network یا در خود PS4 را پیدا کنند، سونی به آن‌ها مقدار قابل توجهی پول خواهد داد.

سونی اکانت HackerOne خود را اخیرا آپدیت کرده و به آن جاهایی که مایل است توسط هکرها بررسی شود را اضافه کرده است. بر روی پیدا کردن مشکلات PS4 و PlayStation Network در این لیست تاکید شده است اما کمپانی سونی مایل است که مشکلات امنیتی دامنه‌های خود را نیز پیدا کنند. (دامنه‌هایی مانند store.playstation.com و my.playstation.com)

از هکرها انتظار می‌رود که این عملیات را به خوبی انجام دهند و از حد و حدود پروژه برای انجام دادن حملات Social Engineering (مهندسی اجتماعی) و به دست آوردن اطلاعات اکانت کارمندان شرکت سونی رد نشوند. سونی قوانینی را برای هکرها وضع کرده است تا نشان دهد چگونه از آن‌ها می‌خواهد که مشکلات سیستم را برایشان پیدا کنند و جاهایی در این قوانین وجود دارد که ورود هکر به آن موضوع منع شده است.

هکرهایی که نقص امنیتی را پیدا کنند، به آن‌ها جایزه تعلق خواهد گرفت. سونی در حال حاضر بیشترین قیمت را برای پیدا کردن مشکلات در هر زمینه‌ای تعیین کرده است. پیدا کردن هر مشکلی مربوط به PSN سه هزار دلار و پیدا کردن مشکل مربوط به خود PS4 پنجاه هزار دلار جایزه دارد.

سونی بر روی پیدا کردن نقص‌های PS4 بیشتر فوکوس کرده است ولی تمام جاهایی که سونی می‌خواهد که هکر ها مورد هدف قرار دهند در اکانت HackerOne آن‌ها قابل مشاهده می‌باشد. دلیل این که چرا سونی این پروژه را در این بازه‌ی زمانی انجام می‌دهد هنوز مشخص نیست اما می‌تواند به انتشار PS5 در تعطیلات پیش زو ۲۰۲۰ مرتبط باشد. سونی می‌خواهد کنسول نسل بعد خود بدون هیچ گونه مشکلی به بازار عرضه شود.

شاید شما هم به خاطر داشته باشید که در سال ۲۰۱۱ PSN هک شد و برای ۲۲ روز متوالی سرویس‌های آن آفلاین ماند و ۷۳ میلیون اکانت آن افشا شد. شاید سونی برای جلوگیری از دوباره اتفاق افتادن این مشکل، دست به این کار زده است. بدون شک از زمانی که این مشکل به وجود آمد سونی تلاش‌های زیادی را برای افزایش امنیت سیستمش انجام داد ولی این به آن معنا نیست که سیستم سونی کاملا بدون مشکل است. اما به جای این که کسی این مشکلات را پیدا کرده و از آن سو استفاده کند بهتر است کسی را استخدام کند تا این مشکلات را در قبال پول پیدا کند.

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

بسته الحاقی جدید World of Warcraft معرفی شد

مایکروسافت به زودی Mixer را تعطیل می‌کند

تریلر Cyberpunk 2077 منتشر شد


برچسب‌ها (Tags) :

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1