قابلیت سازگاری رو به عقب برای PS5 تایید شد

author image توسط مهدی حق دادیان | ۰ نظر | ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

کنسول پلی استیشن ۴ بدون شک یکی از بهترین و بزرگ‌ترین کنسول‌های بازی‌ تاریخ بوده است. اما این کنسول یک عیب بزرگ داشت که گفته می‌شود سونی در حال تلاش است تا این نقص را در زمان عرضه‌ی کنسول نسل جدید پلی استیشن ۵ از بین ببرد. با ES Games همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

ظاهرا کمپانی سونی در حال تلاش است تا یکی از بزرگ ترین مشکلات کنسول پلی استیشن ۴ را در پلی استیشن ۵ رفع کند که آن مشکل بزرگ، سازگاری رو به عقب ( به معنای قابلیت بازی کردن بازی‌های کنسول‌های نسل قدیم در کنسول‌‌ نسل جدید) می‌باشد. پلی استیشن ۴ از زمان انتشار با موفقیت‌های زیادی رو به رو شده است و با کنسول‌های بزرگی به رقابت پرداخته است و بازی‌های بزرگ‌، جذاب و با کیفیتی مانند God of war و The Last of Us: Part 2 را دارا می باشد. پس جای تعجب نیست که این کنسول بالغ بر ۱۰۰ میلیون واحد فروخته شده است و طبق پیش بینی‌ها حداقل یک سال دیگر نیز به فروش خود ادامه خواهد داد.

اما نبود قابلیت سازگاری رو به عقب این فرصت را از پلی استیشن ۴ گرفت تا نتواند با تمام قدرت ظاهر شود. حال به نظر می‌رسد که پلی استیشن ۵ امیدوار است که قوانین بازی را تغییر دهد و آن را از نو بنویسد. هزاران بازی پلی استیشن ۴ بر روی این کنسول نسل جدید قابل بازی خواهند بود. قابلیت سازگاری رو به عقب می‌تواند دلیل محکمی برای طرفداران باشد تا کنسول‌های نسل جدید را خریداری کنند. کمپانی سونی گذشته‌ی پیچیده‌ای در مورد قابلیت سازگاری رو به عقب دارد. به طور مثال کنسول پلی استیشن ۲ اکثر بازی‌های پلی استیشن ۱ را بدون نقص اجرا می‌کرد. در پلی استیشن ۳ نیز سونی برای اجرای قابلیت سازگاری رو به عقب مجبور شد کل سیستم پلی استیشن ۲ را داخل پلی استیشن ۳ قرار دهد.

این موضوع باعث شد تا قیمت آن در زمان عرضه افزایش یابد و همچنین سونی مجبور شد برای کاهش قیمت قابلیت سازگاری رو به عقب را از آن حذف کرده و نسخه‌ی اسلیم پلی استیشن ۳ را ارائه دهد. اما پلی استیشن ۴ اینگونه نبود و برای استفاده از بازی‌های نسل قدیم باید بازی‌ها توسط کمپانی‌ها ریمستر و یا بازسازی می‌شدند. حال سازگاری رو به عقب پلی استیشن ۵ می‌تواند یک مزیت بزرگ برای آن باشد و طرفداران بدون هیچ گونه نگرانی می‌توانند پلی استیشن ۵ را خریداری نمایند. همچنین سونی تایید کرده است که بازی های پلی استیشن ۴ برای اجرا بر روی پلی استیشن ۵ بهبود خواهند یافت و با رزولوشن بیشتری عرضه خواهند شد و حتی فریم ریت آن‌ها نیز بالاتر خواهد رفت.

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

شخصیت های معروف در Assassin’s Creed Valhalla

کاورهای کناری PS5 جدا می شود؟

تکمیل کردن حق ثبت اختراع PlayStation VR از سوی سونی


برچسب‌ها (Tags) : ــ ــ

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1