استفاده PS5 از یک سیستم خنک کننده گران قیمت

author image توسط مهدی حق دادیان | ۰ نظر | ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

پلی استیشن 5

پلی استیشن برای آن که از داغ شدن کنسول نسل جدید خود جلوگیری کند از یک سیستم خنک کننده گران قیمت استفاده می کند. با شروع سال جدید میلادی یعنی سال ۲۰۲۰ هیجان گیمرها به اوج خود رسیده چراکه در انتهای این سال قرار است به صورت رسمی وارد کنسول های نسل نهمی خانگی شویم و دو غول بزرگ صنعت بازی سازی یعنی مایکروسافت و سونی با معرفی این کنسول ها، خون تازه ای را در صنعت بازی سازی خواهند دمید.

اما تا به امروز بر خلاف سونی، ماکروسافت اطلاعات زیادی را در مورد کنسول جدید خود یعنی ایکس باکس سری ایکس عرضه کرده است. یکی از موارد مهمی که در موفقیت یک کنسول نقش دارد، علاوه بر قدرت سخت افزاری آن،‌ قیمت آن نیز می باشد. با توجه به تنش هایی که بین امریکا و چین وجود داشت که باعث افزایش تعرفه گمرگی می شد، نگرانی هایی را در مردم و اهالی صنعت بازی سازی به وجود می آورد اما با توجه به توافقی که بین دونالد ترامپ و نخست وزیر جمهوری چین یعنی لیو هی امضا شده کمی از این نگرانی ها کاسته است. 

اما اکنون در جدیدترین اخبار و با توجه به ادعای وبسایت بلومبرگ، سونی قصد دارد با توجه به هزینه های بالای تولید قیمت کنسول را پایین نگه دارد. سونی هزینه بالایی را برای اجزای داخلی خود مخصوصا سیستم خنک کننده آن در نظر گرفته است و این به دلیل آن است که از بروز هر گونه مشکل گرمایی که به وسیله اجزای قدرتمند کنسول به وجود می آید، جلوگیری کند. با توجه به آن که پلی استیشن ۴ در سیستم خنک کننده خود دچار مشکلات فراوانی بود و سر و صدای زیادی داشت، طبیعتا این اقدام سونی بسیار منطقی و عاقلانه می باشد.

اما اکنون باید منتظر ماند تا ببینیم که این دو شرکت بزرگ بازی سازی چه تدبیری اندیشیده اند و آیا در همان بازه زمانی معلوم کنسول ها معرفی میشوند یا خیر.

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

طراحی صفحه بوت توسط طرفداران برای PS5

توانایی اجرای بازی های نسل قبل در PS5

وجود دستیار در PS5


برچسب‌ها (Tags) : ــ ــ

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1