معرفی وب سایت Gamepad Tester

author image توسط مهدی حق دادیان | ۰ نظر | ۸ مهر ۱۳۹۹

در این مقاله قصد داریم تا وب‌سایت Gamepad Tester را به شما طرفداران همیشگی وب‌سایت ای‌اس‌گیمز و دوست داران گیم معرفی کنیم. این وب‌سایت یک ابزار ساده برای تست کنترلرهای بازی می‌باشد، پس با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به این وب‌سایت بپردازیم.

احتمالا برای همه ما یک بار هم که شده پیش آمده که در حین بازی متوجه می‌شویم که یکی از دکمه‌های دسته کار نمی‌کند و یا شک‌ها دقت لازم را ندارند و نمی‌توانیم به خوبی دوربین و راه رفتن کاراکتر بازی را کنترل کنیم. آیا واقعا دسته ما دچار مشکل شده است و یا فقط در آن لحظه درست عمل نکرده است؟با توجه به این که اکثرا دانش فنی لازم را برای تشخیص مشکل دسته نداشته و از طرفی نمی‌توانند هم به هر تعمیرکاری اطمینان کرده و دسته خود را به او بسپارند، ما به شما وب سایت Gamepad Tester را معرفی می‌کنیم و آموزشات لازم را در این مقاله در اختیار شما طرفداران قرار می دهیم.

معرفی وب سایت Gamepad Tester

ابتدا از طریق لینک Gamepad-tester.com وارد سایت شده و سپس کنترلر خود را از طریق کابل USB به لپ تاب و یا پی‌سی خود متصل کنید. بعد متصل شدن کنترلر، خود وب‌سایت کنترلر شما را شناسایی می کند. ما در این مقاله به بررسی دوال شوک ۴ پرداختیم.

وب سایت Gamepad tester

روش شناسایی سلامت کنترلر

همانطور که مشاهده می‌کنید وب سایت Gamepad Tester به خوبی دوال شوک ۴ ما را شناسایی کرده و همچنین اطلاعات بسیار زیادی را نیز راجع به کنترلر به ما می‌دهد. اول از همه با دو دایره سمت چپ پایین تصویر شروع می‌کنیم که نشانگر شک‌های دسته می‌باشند و با کمی دقت متوجه خواهید شد که دو نقطه سفید رنگ دقیقا در مرکز این دو دایره وجود دارد که سلامت شک‌ها را نشان می دهد، در صورتی که این دو نقطه دقیقا در مرکز این دو دایره نباشد، یعنی شک‌های کنترلر شما بر اثر استفاده زیاد فرسوده شده‌اند.

نقاط B0 تا B17

یکی دیگر از اطلاعاتی که میتوان از سایت Gamepad Tester بدست آورد، نقاط B0 تا B17 می‌باشند که هر کدام از این نقاط نشانگر یکی از دکمه‌های کنترلر می‌باشند که در حال حاضر با در نظر گرفتن تاچ پد و L3  و R3 هجده دکمه می‌باشند. مقدار هر کدام از این نقاط صفر است. حتما می پرسید چرا؟؟! به دلیل آنکه با توجه به مداری که در داخل دوال شوک ۴ وجود دارد، وقتی شما یکی از دکمه‌های کنترلر را فشار می دهید، مدار الکترونیکی کامل شده و یک سیگنال الکتریکی تابت با مقدار منطقی را نشان می‌دهد.

gamepad tester

به عنوان مثال ما در این آزمایش دکمه × را نگه داشته‌ایم و همانطور که مشاهده می‌کنید مقدار B0 یک شده است. اگر با نگه داشتن هر کدام از دکمه‌های کنترلر مقدار آن ها یک شد، یعنی آن دکمه به درستی عمل می کند ولی در صورتی که با نگه داشتن یک دکمه مقدار آن یک شد ولی پس از رها کردن دکه مقدار آن به صفر تغییر نکرد، یکی آن دکمه دچار مشکل شده است.

شما می توانید هرگاه احساس کردید که کنترلر شما دچار مشکل شده، قبل از مراجعه به تعمیرکار حتما سری به وب‌سایت Gamepad Tester بزنید و بعد با اطلاعات کامل به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید. شما میتوانید تجربیات خود از این وب‌سایت را با ما نیز در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

اولین پلی استیشن ۵ در اختیار Travis Scott قرار گرفت

هر آنچه راجع به Among Us می‌دانیم

فیفا ۲۱ نسخه دمو نخواهد داشت

بازگشت اکتیویژن به اوج با بازی بلک ‌اپس کلد وار


برچسب‌ها (Tags) :

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1