هر آنچه باید در مورد PS5 بدانیم

author image توسط هادی اصلانی | ۰ نظر | ۱۵ دی ۱۳۹۹

اخبار عرضه PS5 در سال 2021طبق اطلاعات منتشر شده‌ درباره اخبار عرضه PS5 در سال ۲۰۲۱ به نظر می‌رسد که سال خوبی برای طرفداران پلی استیشن باشد و همچنین انتظار می‌رود سهام PS5 در این سال جاری بیشتر باشد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه تعداد این کنسول در حال حاضر در پایین‌ترین سطح تاریخی خود قرار دارد لذا PlayStation 5 همچنان محصول داغ کشورها برای خرید باقی مانده است و به همین جهت کمپانی سونی هنوز در تلاش است که به اندازه کافی کنسول عرضه کند تا بتواند تقاضای فعلی طرفداران خود را برآورده کند اما همچنان با این وضعیت چندین خرده فروش سفارش خرید PS5 را انجام داده‌اند که هنوز محصولاتشان ارائه نشده است.

علیرغم کمبود تعداد، PS5 با توجه به سرعت فروش فوق العاده خود در مدت کوتاهی که داشت، برای کمپانی Sony موفقیت آمیز بود. در حالی که این شرکت هنوز ارقام رسمی را منتشر نکرده است اما گزارش‌ها حاکی از آن است که سونی موفق شده کنسول PS5 را در ماه اول بعد از عرضه، در حدود ۳.۵ میلیون نسخه به فروش برساند.

لازم به ذکر است به نظر می‌رسد که برای خریدارانی که در اوایل عرضه نمی‌توانستند کنسول را تهیه کنند اکنون با این وضعیت فعلی و تصمیم شرکت سونی برای تولید انبوه، دیگر خرید PS5 برای طرفداران در سال ۲۰۲۱ آسان‌تر خواهد بود.

گزارشی از Digitimes ادعا می‌کند که سونی در حال افزایش تولید PS5 در سال جاری است و شرکت‌های سازنده صنعت بازیهای ویدئویی نیز انتظار دارند که سونی در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۶.۸ تا ۱۸ میلیون دستگاه تولید کند. اگرچه این گزارش نشان نداد که سونی قصد دارد سهم خریداران PS5 را توزیع کند، ولی با توجه به تقاضای زیاد طرفداران برای خرید و همچنین رکورد تعداد فروش بالای این کنسول، احتمالاً این شرکت هر کاری را که برای افزایش تعداد PS5 لازم باشد را انجام خواهد داد.

با فرض اینکه سونی تا پایان سال ۲۰۲۱ قادر به تولید ۱۸ میلیون کنسول پلیستیشن ۵ باشد و به علاوه ۳.۵ میلیون نسخه‌ای ‌که سونی در سال گذشته فروخته است، انتظار میرود ۲۱.۵ میلیون دستگاه امسال تولید شود که تقریباً یک چهارم از کل فروش ۱۱۳.۵ میلیونی پلیستیشن ۴ از زمان عرضه در سال ۲۰۱۳ تاکنون است. البته لازم به ذکر است که این فقط تخمین تقریبی از کل پلیستیشن ۵ هایی است که کمپانی سونی می‌تواند در سال جاری تولید کند. براساس گزارشات تحلیل‌گران صنعت ویدئو گیم، اگر PS5 فروش سال اول PS4 را پشت سر بگذارد، آخرین کنسولی خواهد بود که می‌تواند به فروش ۱۵۵ میلیونی نسخه PS2 دست یابد چراکه تاکنون پلستیشن ۲ پرفروش ترین کنسول تاریخ می‌باشد.

همچنین درباره اخبار عرضه PS5 در سال ۲۰۲۱ سونی هنوز پیش بینی رسمی خود را برای فروش پلستیشن ۵ در این سال را اعلام نکرده است اما این شرکت اخیرا تأیید کرده است که کنسول در کشورهای بیشتری نیز عرضه می‌شود که این موضوع به وضوح نشانگر این است که سونی تولید پلیستیشن ۵ را افزایش خواهد داد. همچنین ادعا شده است که اجزای مورد نیاز برای تولید PS5 اکنون به راحتی در دسترس هستند. در حال حاضر، خریداران PS5 بیشتر در اطراف بازارهای اصلی PlayStation در آمریکای شمالی، ژاپن و اروپا متمرکز شده‌اند اما تأیید شده که PlayStation 5 در بازار های دیگر نیز به فروش می‌رسد.

در قاره آسیا، کشور سنگاپور در کنار دیگر کشورها (آمریکای شمالی، اروپا، کره جنوبی و ژاپن) کنسول PS5 را نیز به بازار عرضه می‌کند. در دسامبر گذشته، PS5 در سایر کشورهای آسیایی از جمله مالزی، اندونزی و فیلیپین به بازار عرضه شد و بر اساس گفته‌ها انتظار می‌رود خواهان پلیستیشن در اندونزی در تاریخ ۲۲ ژانویه قادر به خرید کنسول باشند. علاوه‌بر این ،PlayStation India اخیرا تأیید کرد که PS5 در تاریخ ۲ فوریه در کشور هند بصورت رسمی عرضه می‌شود و خرده فروشان کنسول را در ۱۲ ژانویه پیش خرید خواهند کرد.

در حال حاضر، هیچ کس به طور دقیق نمی‌داند که چه موقع خرده فروشان می‌توانند سهم خود را از PS5 دریافت کنند. انتظار می‌رود که برای نیمه اول سال ۲۰۲۱، خریداران محصول خود را دریافت نمایند. با این حال، تولید قطعات برای PS5 کاملاً در حال جریان است یعنی امیدی برای کسانی که هنوز قادر به تهیه آن نیستند، وجود دارد.

هادی اصلانی

esgames-website-shop-banner-1


بیشتر بخوانید

قابلیت سازگاری رو به عقب برای PS5 تایید شد

اولین PS5 در اختیار Travis Scott قرار گرفت

کاورهای کناری PS5 جدا می شود؟

بازیهای با قابلیت کراس پلی PS5


برچسب‌ها (Tags) : ــ ــ

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1