حافظه رم های DDR5 رونمایی شد

author image توسط مهدی حق دادیان | ۰ نظر | ۱۷ مهر ۱۳۹۹

مدت زیادی است که حافظه رم های DDR4 به استاندارد رایج در اپ تاپ ها و کامپیوتر ها تبدیل شده است، ما در جدیدترین اخبار اعلام شده است که حافظه رم های DDR4 به انتهای راه خود رسیده و حافظه رم های DDR5 رونمایی شد است. در این خبر به حافظه رم های DDR5 می پردازیم پس با ای اس گیمز همراه باشید.

رم های DDR5

یکی از بزرگترین سازندگان تراشه های حافظه، شرکت  SK Hynix می باشد که از حافظه رم های DDR5 رونمایی کرده و بعد از سامسونگ در مقام دوم تولیدکنندگان تراشه رم جهانی قرار دارد. مدتی پیش هم این شرکت به دلیل تحریم های آمریکا، همکاری خود را با هواوی قطع نموده و از فروش تراشه به این شرکت چینی خودداری کرده است. حافظه رم های DDR5 تا ۱.۸ برابر سریعتر از DDR4 بوده و شرکت SK Hynix ادعا کرده است که این حافظه رم ها از آزمون های کیفی مختلفی عبور کرده و نمونه های اولیه این حافظه رم ها در اختیار شرکت هایی همچون اینتل قرار دارد تا آن ها نیز آزمایش ها و بررسی های مورد نظر خود را روی DDR5 های جدید انجام دهند.

حافظه رم های DDR5

سرعت انتقال داده در DDR5 به ادعای SK Hynix در بازه ۵۶۰۰-۴۸۰۰ مگاهرتز می باشد که از ۳۲۰۰ مگاهرتزی DDR4 تقریبا ۱.۸ برابر بیشتر است. دیگر ویژگی مثبت DDR5ها وکتاژ کاری آن هاست که ۱.۱ ولت بوده و باعث ۲۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. SK Hynix توانسته در این تراشه ها ECC و یا همان کدهای تصحیح خطا را به صورت مجتمع درون این تراشه ها قرار دهد که باعث می شود تا DDR5ها بتوانند تا ۱ بیت خطای اطلاعات را در هر کلاک تصحیح کنند.

DDR5 های جدید

ناگفته نماند که ظرفیت ماژول های این حافظه رم ها مشخص نشده، اما SK Hynix اشاره کرده است که با چند طبقه کردن تراشه (Chip Stacking) به لطف فناوری TSV می توان به حجم ۲۵۶ گیگابایت هم دست یافت. این حافظه رم ها بسیار به کمک گیمرها خواهند آمد. نظرات خود را در مورد DDR5 با ای اس گیمز در جریان بگذارید.

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

حافظه رم‌های ۱۶ گیگابایتی LPDDR5 تولید انبوه می‌شود

سیستم مورد نیاز NFS Hot Pursutit Remastered اعلام شد

هر آنچه راجع به Among Us می‌دانیم

آیا نسخه جدیدی از مکس پین ساخته می شود؟


برچسب‌ها (Tags) :

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1