بررسی Attachmentهای بازی پابجی موبایل

author image توسط سهیل شاهمرادی | ۰ نظر | ۲۲ مهر ۱۳۹۹

اتچمنت های پابجی

اتچمنت های بازی پابجی موبایل در روند بازی تاثیر بسیار زیادی دارند. به طوری که بعضی از سلاح ها بدون اتچمنت مناسب به هیچ عنوان عملکرد مورد انتظار را هم ندارند. پس آشنایی با انواع اتچمنت ها و تاثیر هرکدام در بهتر شدن بازی شما بسیار موثر است. تنوع اتچمنت های بازی زیاد است و برای هر کلاس خاص از تفنگ ها متفاوت است. در این پست به معرفی کلی اتچمنت ها پرداخته و در پست های معرفی اسلحه ها بهترین اتچمنت هر اسلحه بسته به شرایط بازی معرفی می شود، پس با ای اس گیمز همراه باشید.

سرلوله تفنگ یا muzzle

Muzzle پابجی

اتچمنت های muzzle در سه گروه کلی قرار میگیرند. دسته اول compensator های بازی است که تاثیر اصلی آن ها کمتر کردن لگد سلاح هنگام شلیک می باشد. گروه بعدی flash hider ها هستند که باعث مخفی شدن شعله هنگام شلیک شده و به استتار کمک می کنند و همچنین به لگد کمتر هم کمک می کنند ولی تاثیر compensator در کاهش لگد بیشتر است. گروه سوم صدا خفه کن ها یا suppressor ها هستند که صدای شلیک را کمتر کرده و  همچنین شعله شلیک را کمرنگ تر می کنند اما کامل از بین نمی برند. صدا خفه کن ها، در کم کردن لگد تقریبا هیچ تاثیری ندارند. بعضی اتچمنت های muzzle در این سه دسته قرار نمیگیرند. choke های شات گان باعث کاهش پخش شدن گلوله ها در راستای افقی و duckbill ها باعث کاهش پخش شدن گلوله ها در راستای عمودی می شوند.

در آپدیت جدید، نوع جدیدی از اتچمنت های muzzle به بازی اضافه شده به نام barrel extender که همان طور که از اسمش پیداست طول سرلوله را افزایش داده و باعث افزایش قدرت شلیک ها و همچنین کم شدن لگد هم می شوند ولی تاثیر آن در کمتر شدن لگد خیلی کم است. بعضی از سلاح ها قابلیت نصب اتچمنت muzzle را ندارند و در بعضی دیگر فقط تعداد محدودی از اتچمنت های این دسته قابل استفاده است. سه کلاس اصلی سلاح ها یعنی AR, Sniper و SMG اتچمنت های muzzle مخصوص به خودشان را دارند. سلاح های کلاس SMG و pistol از muzzle های مشترک استفاده می کنند. همچنین برای سلاح های DMR می توان از اتچمنت های muzzle هر دو دسته ی Sniper و AR استفاده کرد.

دسته یا foregrip

دسته های بسیار زیادی در بازی وجود دارند که هرکدام تاثیر خاص خودشان را دارند. حتی عملکرد هر دسته در هر اسلحه هم فرق می کند. به طور کلی foregrip ها باعث کم شدن لگد, کنترل آسان تر سلاح و باز شدن سریعتر اسکوپ بازی می شود. Foregrip ها بر خلاف دسته ی قبلی برای سلاح های هر کلاس متفاوت نیستند و برای همه سلاح هایی که قابلیت استفاده از foregrip را دارند قابل نصب هستند. تنوع عملکرد foregrip ها باعث شده حتی در موقعیت های مختلف هم بتوان بسته به شرایط دسته را عوض کرده و خود را با بازی هماهنگ کنید.

خشاب یا magazine

خشاب ها نیز مانند muzzle های بازی در سه کلاس یافت می شوند و نحوه استفاده مشترک و غیر مشترک آن ها نیز دقیقا مثل اتچمنت های سرلوله هاست. سه نوع خشاب با سه عملکرد مختلف بر روی اسلحه ها قابل استفاده است. خشاب های quickdraw سرعت تعویض خشاب را افزایش می دهند. خشاب های extended ظرفیت خشاب را افزایش داده و دسته اخر خشاب ها ویژگی هر دو گروه قبلی را داراست. این خشاب ها که Extended-quickdraw نامیده می شوند هم سرعت تعویض و هم ظرفیت خشاب را بیشتر می کنند.

قنداق یا stock

در کل فقط سه اتچمنت در این دسته قرار می گیرند که در کم کردن لگد و افزایش سرعت پر کردن تفنگ تاثیر دارند. سلاح های مختلفی از SMG تا shotgun به این اتچمنت نیاز دارند. برای کم کردن لگد باید از tactical stock یا check pad استفاده کرد. استفاده از bullet loops بر روی بعضی shotgan ها و تفنگ تک تیر انداز Kar-98 باعث افزایش سرعت پر کردن سلاح می شود.

دوربین یا scope

Scope پابجی

مهم ترین و کاربردی ترین اتچمنت بازی دوربین یا scope هایی است که با بزرگنمایی های مختلف در بازی پیدا می شوند. کمترین بزرگنمایی مربوط به red dot و holographic می باشد که فقط در حد ۱X می باشد، ولی باعث هدف گیری راحت تر می شوند، به خصوص برای فاصله های نزدیک. در بعضی از سلاح های بازی به طور کلی  scope قابل استفاده نیست. بعضی سلاح ها هم فقط red dot یا holographic استفاده می کنند. در sight یا نمای بعضی اسکوپ ها هم راهنمایی هایی برای محاسبه افت تیر وجود دارد که در پست بررسی اسکوپ ها نحوه استفاده از این علائم را آموزش می دهیم. کمیاب ترین دوربین بازی ۸x بوده که فقط روی سلاح های sniper یا DMR قابل استفاده است.

در آپدیت های چند سیزن قبل یک بخش خاص به سلاح هایی که اسکوپ بالا استفاده می کنند اضافه شد به اسم side scope. این اتچمنت برای همه سلاح هایی که محل نصب آن را دارند یکسان و مشترک است. نمای side scope شبیه red dot است و بزرگنمایی بسیار کمی دارد (در حدود red dot). در شرایطی که اسکوپ با بزرگنمایی بالا بر روی تفنگ نصب شده و enemy فاصله خود را بسیار نزدیک کرده است به جای تعویض اسکوپ می توان از side scope استفاده کرد و به سرعت بتوان در فاصله نزدیک هدف گیری دقیقی کرد.

اتچمنت crossbow

تنها اتچمنت قابل استفاده برای crossbow به غیر از اسکوپ ها quiver است که برای افزایش سرعت تعویض تیر کاربرد دارد. این اتمنچت هم نسبتا دیر هم یافت می شود.

برای دیدن آموزش های بیشتر و خرید UC به کانال تخصصی پابجی موبایل در تلگرام سر بزنید و نظرات خود را با ای اس گیمز مطرح کنید.[/vc_column_text]

telegram
[/vc_column][/vc_row]

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

نکات مربوط به استفاده از Flare Gun پابجی

معرفی بازی پابجی موبایل

حافظه رم های DDR5 رونمایی شد

حجم مصرفی بازی‌های آنلاین


برچسب‌ها (Tags) : ــ ــ

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1