هک شدن ۱۶ هزار حساب کاربری نینتندو

author image توسط هادی اصلانی | ۰ نظر | ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

هک شدن 16 هزار حساب کاربری نینتندو

 هک شدن ۱۶ هزار حساب کاربری نینتندو

طبق گزارشات وبسایت ای اس گیمز، Nintendo Switch در حال کار بر روی امنیت اکانت های خود هست چراکه اخیرا طی بیانیه ای اعلام کرده که حدود ۱۶۰ هزار درخواست برای هک کردن حساب های نینتندو سوئیچ شناسایی شده است.

کمپانی نینتندو اظهار کرده که ۱۶۰ هزار حساب Nintendo Switch توسط هکرها قابل دسترسی بوده اند و در نتیجه اطلاعات شخصی صاحبان آن حسابها در معرض خطر قرار گرفته اند و درواقع این ناشی از مشکلی بود که از چندی قبل در حال تکمیل است و همچنین در این باره شایعاتی منتشر شده که اخیرا گسترش شبکه آنلاین نینتندو در برابر این حملات سایبری آسیب پذیر بوده است.

در اوایل این هفته، گزارش هایی مبنی بر بی امنیتی گسترده در سیستم های آنلاین نینتندو در آمریکای شمالی، آسیا و آمریکای جنوبی منتشر شد که از طرفی بازیکنان Switch از فعالیت های مشکوک در حساب های خود در توییتر و Reddit خبر می دادند و میدانیم که در صورت وخیم تر شدن این مسئله درواقع تأیید این نکته است که سوئیچ دارای یک نقص غیرقابل انعطاف در پردازنده Nvidia Tegra X1 خود است که آن را در برابر چنین حملات سایبری آسیب پذیر می کند.

در یک وبسایت رسمی ژاپنی نیز این مسئله تأیید شده که هکرها حدود ۱۶۰ هزار اکانت شبکه Nintendo را در اوایل این ماه به سیستم دسترسی خود درآورده و در نتیحه وارد حساب های مختلف Nintendo می شدند و بطور بالقوه خریدهای غیرمجاز را انجام می دادند که بالاخره نینتندو در پاسخ به این معضل بزرگ بوحود آمده یک راهکاری را طراحی و پیاده سازی کرد که به صورت زیر می باشد:

به حساب هایی که به نظر می رسد به خطر افتاده اند، یک بازنشانی خودکار از رمز عبور به همراه گزینه ای برای لغو هرگونه خرید مشکوک که تحت نام کاربری آنها انجام شده، ارسال می شود. (خوشبختانه طبق گزارشات به نظر می رسد که اطلاعات شخصی و جرئی کارت اعتباری کاربران جزو اطلاعات دسترسی نبوده است.)

این NNID ها که برای سیستم های قدیمی تر این کمپانی مانند Nintendo Wii U و ۳DS ایجاد شده بودند، هم اکنون برای ورود به حساب های جدیدتر Nintendo توسط Switch نیز مورد استفاده قرار میگیرند و هنوز هیچ صحبتی در مورد چگونگی دسترسی هکرها به اطلاعات این حساب های تحت تأثیر صورت نگرفته است اما نینتندو نیز از طرفی اصرار دارد که در طی این اقدام سایبری هکرها، بانکهای اطلاعاتی خود در معرض خطر قرار نگرفته است.

بدون شک این هک شدن حساب های اخیر، موضوعی نگران کننده برای کاربران Nintendo Switch خواهد بود ولی در کل امیدواریم آنچه که قبلاً اتفاق افتاده است دیگر رخ نداده و همچنین میزان خسارت وارده به نینتندو و کاربران آن ناچیز بوده باشد.

لطفا نظرات و دیدگاه های خود را در مورد این مطلب “هک شدن ۱۶ هزار حساب کاربری نینتندو” با تیم پشتیبانی ای اس گیمز به اشتراک بگذارید.

هادی اصلانی

esgames-website-shop-banner


بیشتر بخوانید

اضافه شدن ۴ بازی جدید به سوریس NINTENDO SWITCH ONLINE

مقایسه کنترلر های PS5 و XBOX SERIES X

پیشرفت فروش نینتندو سویچ در ژاپن


برچسب‌ها (Tags) : ــ

ایمیل شما هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. بخش های ضروری دارای علامت می باشند *

کانال ها و صفحات ما

New Page 1